Ingen kommer til å lese denne saken…

Opplever du at folk tar bilder av deg og publiserer i sosiale medier eller andre sammenhenger uten at de har spurt deg om det er ok?  

Det er som hovedregel ikke lov. Hverken for ansatte eller pasienter eller privatpersoner. Du skal alltid spørre før du publiserer bilder av andre. Det sier Åndsverksloven kapittel 6 – §45c: «Fotografi som avbilder en person kan ikke gjengis eller vises offentlig uten samtykke av den avbildede….»

Her kan du laste ned en plakat som du kan henge på vaktrom og venterom, garderober og andre egnede steder som en liten påminning til alle.

Ønsker du plakaten i A3-format kan du kontakte Nina E. Gausdal Try: uxntry@ous-hf.no som har trykket opp noen få eksemplarer i stor størrelse.

Plakat-sosiale-medier-600px

Legg igjen en kommentar

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Google-bilde

Du kommenterer med bruk av din Google konto. Logg ut /  Endre )

Twitter-bilde

Du kommenterer med bruk av din Twitter konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s

Blogg på WordPress.com.

opp ↑

%d bloggere like this: